Ofiaruj swój 1% na misje

Przekazanie 1% z podatku to coraz popularniejsza forma wspierania działalności organizacji pożytku publicznego (OPP). My jesteśmy taką organizacją i na naszą działalność można przekazywać 1% swojego podatku.

Co więcej, w 2023 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5%. Zasada ta będzie miała zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok. Przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci przy tym ani złotówki. Rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Aby tego dokonać należy w odpowiedniej rubryce formularza PIT „Wiosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisać numer KRS 0000327951.

W pierwszym polu prosimy o podanie wszelkich danych, które ułatwią nam późniejszy kontakt z Państwem i możliwość podziękowania za okazane wsparcie. Prosimy o zaznaczenie Wyrażam Zgodę, co pozwoli Urzędowi Skarbowemu przekazać nam informacje zawarte w tej części.

Swój 1,5% od podatku dochodowego możesz również przekazać przy wsparciu portalu internetowego pitax.pl.

Tą drogą przygotujesz swoje zeznanie w formie elektronicznej lub pobierzesz gotowe arkusze z naniesionymi danymi naszego stowarzyszenia.

Wystarczy kliknąć na grafikę powyżej, a zostaniesz przekierowany na dedykowaną stronę.