Pomoc ubogim w krajach misyjnych jest dla nas czymś bardzo ważnym. A szczególnie wówczas, kiedy chodzi o dzieci. Dlatego jednym z naszych najważniejszych projektów jest dożywianie dzieci na Madagaskarze. Poniżej zamieszczamy informacje, które dotyczą tego projektu. Dzięki pomocy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej pracujących na Madagaskarze, zapraszamy Was również do zapoznania się ze zdjęciami i nagraniami wideo, które pokazują, dlaczego ten projekt jest tak ważny.

Na początku marca 2024 r. zgłosił się do nas po pomoc o. Mariusz Kasperski OMI, posługujący na Madagaskarze w parafii w Tsarahonenana – Toamasina. Jego prośba dotyczyła programu dożywiania dzieci w jego parafii. Dzięki zbiórkom przeprowadzonym na ten cel i pomocy ze strony szkół i prywatnych darczyńców, przy pomocy Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów MN mogliśmy przelać na ten cel łącznie 5000 euro. Powinno to wystarczyć na najbliższe 6 miesięcy. Dzięki Waszej pomocy 95 dzieci w każdą sobotę będzie mogło otrzymać gorący posiłek.

A poniżej możecie zobaczyć wiadomość od o. Mariusza, którą przesłał nam w maju 2024r.

 

 

 

Z kolei o. Paweł Petelski OMI, pracujący w parafii w Morondava na zachodnim wybrzeżu, napisał do nas taką wiadomość:

Przede wszystkim dziękuję bardzo za pomoc w dożywianiu naszych dzieci w Morondava. Do tej pory z takiej pomocy korzysta 160 dzieci, które codziennie dostają posiłek. Dożywianie dla nowych 20 dzieci zacznie się najprawdopodobniej w styczniu po wakacjach świątecznych. Obecnie nowy ojciec dyrektor szkoły szuka najbiedniejszych dzieci, które uczą się u niego – pisze o. Paweł Petelski OMI.

Dzięki pomocy Przyjaciół Misji i Darczyńców 23 grudnia mogliśmy również przygotować ryż dla 285 osób, żeby te dzieci i ich rodzice nie głodowali na święta. Pozdrawiam Was wszystkich i życzę Błogosławionych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2024 roku – kontynuuje o. Paweł.

Całość nagrania znajdziecie poniżej.

 
 
 
Ojciec Stanisław Kazek OMI przekazał nam, że dzięki wsparciu z Polski udało mu się rozdzielić paczki świąteczne dla 199 dzieci w Befasy oraz kolejnych 200 w buszu, za co pragnie serdecznie podziękować.
Dzieci dostały: 1kg ryżu, cukierki i ciastka, puszkę mleka (ok. 350 gr), mydło, makarony, przybory szkolne takie jak: zeszyty, długopisy, kredki, koszulki, plecaki, piórniki - w zależności od wieku i klasy - wymienia o. Stanisław.
Fot. Stanisław Kazek OMI
A tu znajdziecie list napisany przez wspomnianego już wcześniej o. Mariusza Kasperskiego OMI. Dzieli się w nim swoim świadectwem i opisuje swoją posługę. List ten w formacie pdf znajdziesz TUTAJ.    

Przesłał nam także dużo zdjęć i kilka nagrań pokazujących warunki życia na Madagaskarze wśród rodzin na terenie jego parafii. Pokazują one dobitnie, dlaczego program dożywiania dzieci jest tak ważny.

 
 
 
 
Darowizny i wszelkie wsparcie przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących w miejscach, gdzie posługują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Błyskawiczne wsparcie

Zapraszamy do skorzystania z szybkich płatności online i wsparcia naszego projektu jednym kliknięciem. Mogą Państwo przekazać wybraną cegiełkę w formie błyskawicznego przelewu, klikając na wybraną kwotę po prawej stronie.

Zostaną Państwo przekierowani na platformę przelewy24.pl, skąd będą mogli wykonać przelew z rachunku bankowego lub BLIKIEM. Dziękujemy za Waszą ofiarność!

 

Istnieje też możliwość przelewu bankowego bezpośrednio na nasze konto:
PLN 02 1440 1156 0000 0000 0990 2805
EUR 14 1440 1156 0000 0000 1099 5779