W styczniu 2023r. nad zachodnim wybrzeżem Madagaskaru przeszedł cyklon o imieniu Cheneso. Jako że mieszczą się tam dwie placówki prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (Morondava i Befasy), proboszczowie z tych parafii zwrócili się do Stowarzyszenia o pomoc. Zniszczenia są ogromne. Ludzie mają pozalewane domy i nie mają co jeść. Wielu szuka pomocy właśnie na misjach prowadzonych przez oblatów. Ich prośby zamieszczamy poniżej i apelujemy o wsparcie i modlitwę.

Tragedia dla Morondava i Befasy jest w cyklonie, który przeszedł przez cała wyspę. Spadło tysiące ton wody przez 10 dni bez przerwy! Drogi, mosty, uprawy, budynki zostały zalane i zniszczone! Nasze parafie w Morondava i Befasy szczególnie zostały zalane wodą i poniszczone przez wiatry!

Pisze o. Stanisław Kazek OMI, którego pełen list przeczytasz TUTAJ.

Dziękuję Prokurze Misyjnej OMI za okazaną nam pomoc. Potrzeby sa duże, ponieważ społeczeństwo w Morondava wie, że może zawsze liczyć na Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. My, dzięki Waszej pomocy staramy się ich nie zawieść.

Pisze o. Paweł Petelski OMI, którego pełen list przeczytasz TUTAJ.

W 2022 r. Stowarzyszenie Lumen Caritatis podjęło współpracę z o. Pawłem Petelskim OMI w zakresie dokarmiania dzieci na terenie parafii. Obecnie o. Paweł posługuje w parafii im. św. Jana Pawła II w Morondava. Zauważa on, że w Morondava ludzie są bardzo biedni i w związku z powyższym potrzeba niesienia pomocy jest ogromna.

Koszt obiadu dla jednego dziecka to 1 euro. Na ten cel zostało przekazanych 23 533 zł (5 tys. euro).

Ponadto, z prośbą o jednorazową pomoc przy zakupie monstrancji zwrócił się do Stowarzyszenia o. Roman Majewski OMI, posługujący przy Episkopacie Madagaskaru w stolicy kraju. Na ten cel przeznaczono 1890 zł.

Łącznie na pomoc Madagaskarowi w 2022 r. przekazano 25 423 zł.

Na początku 2023 r. o pomoc do Stowarzyszenia zgłosił się proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Marolambo, którą prowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Jego prośba dotyczyła odnowienia groty maryjnej na terenie parafii. Ta grota odgrywa ważną rolę w życiu duchowym lokalnej wspólnoty i w szerzeniu kultu maryjnego na Madagaskarze. Jest ona miejscem spotkań modlitewnych. Miejscowa wspólnota zgromadziła pewne środki. Są one jednak niewystarczające. W związku z powyższym proboszcz skierował prośbę do Stowarzyszenia o pomoc.

Na ten cel w 2023 r. Stowarzyszenie przekazało 5 540 euro.

Darowizny i wszelkie wsparcie przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących w miejscach, gdzie posługują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Błyskawiczne wsparcie

Zapraszamy do skorzystania z szybkich płatności online i wsparcia naszego projektu jednym kliknięciem. Mogą Państwo przekazać wybraną cegiełkę w formie błyskawicznego przelewu, klikając na wybraną kwotę po prawej stronie.

Zostaną Państwo przekierowani na platformę przelewy24.pl, skąd będą mogli wykonać przelew z rachunku bankowego lub BLIKIEM. Dziękujemy za Waszą ofarność!