Ojciec Ramesh OMI z Prowincji Dżafna pomaga wielu osobom przetrwać czas pandemii poprzez zakup potrzebnych lekarstw lub racji żywnościowych. By pomóc prawie 500 rodzinom w czasie kwarantanny lub utraty pracy poszukuje wsparcia w wysokości 9000 EUR.

COVID 19 to globalny kryzys. Sri Lanka również jest strasznie dotknięta tą pandemią. Na Sri Lance jest ponad 330 000 potwierdzonych przypadków korony. Zginęło prawie 5111 osób. Nikt nie może podać dokładnych ram czasowych, kiedy wszystko wróci do normalności. Personel medyczny Sri Lanki w całym kraju jest zaangażowany we wzmacnianie i wspieranie wysiłków na rzecz kontrolowania epidemii COVID 19. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji, w której postawiono przed nami ciągłe wyzwanie, aby być bezpiecznym i ostrożnym w tym życiu- zagrażająca rzeczywistości. Zwłaszcza w prowincjach północnych i wschodnich rozprzestrzenianie się tej choroby stopniowo się nasila, w wyniku czego wielu z nich boryka się z różnego rodzaju niedogodnościami w zakresie utrzymania. Jednym z powodów szybkiego rozprzestrzeniania się Corony pozostaje zaniedbanie i nieznajomość skutków społecznych, zwłaszcza mieszkańców wioski.

Gospodarka naszego kraju jest poważnie dotknięta. I pozostawiliśmy otwarte drzwi, aby pomóc, aby ludzie byli bezpieczni podczas tej pandemii. Od czasu pierwszej fali aż do teraz po cichu wspieraliśmy i pomagaliśmy biednym i potrzebującym na północy i wschodzie Sri Lanki. Ludzie mają trudności z wykonywaniem codziennych czynności. Podczas gdy Sri Lanka była zablokowana w całym kraju, aby zwalczyć trzecią falę pandemii koronawirusa, my wraz z naszymi oblatami i stowarzyszonymi robimy, co możemy, i pomagamy biednym i najbardziej bezbronnym.

Na ten cel Stowarzyszenie Lumen Caritatis przekazało kwotę 2000 euro