Pomoc w 2023 r.

W 2023 r. o. Alojzy Chrószcz OMI został przeniesiony na inną misję na terenie Kamerunu. Zwrócił się jednak do nas z prośbą o pomoc w wykończeniu dachu w kaplicy w Figuil, w dzielnicy Kolere, za którą wcześniej był odpowiedzialny i której budowę rozpoczął. Na ten cel Stowarzyszenie przeznaczyło 3000 euro. Pozostałe środki potrzebne do ukończenia dachu ma uzbierać wspólnota miejscowa.

Łącznie na pomoc Kamerunowi w 2023 r. Stowarzyszenie przekazało 13 003 zł.

Pomoc w 2022 r.

W 2022 r. o. Alojzy poprosił o pomoc przy budowie kolejnych 4 kaplic w buszu obsługiwanym przez misję w Figuil. Są to: Ouro Majka, Ouro Maray, Bohong oraz Kolere. Na ten cel miejscowa wspólnota zebrała łącznie 5000 euro. Aby projekt mógł zostać ukończony, Stowarzyszenie przeznaczyło na jego realizację kwotę 7000 euro.

Łącznie na pomoc Kamerunowi w 2022 r. Stowarzyszenie przekazało 32 946 zł.

Pomoc w 2021 r.

W 2021 r. do Stowarzyszenia Lumen Caritatis zwrócił się z prośbą o pomoc o. Alojzy Chrószcz OMI, który posługuje w Kamerunie. Rozpoczął on projekt budowy kaplic w miejscach, do których dociera z posługą ewangelizacyjną.

Kaplica w Kole Maisanda

O. Alojzy Chrószcz prosił o dofinansowanie budowy kaplicy w wiosce Kole Maisanda, która mieści się 7 km od Figuil. Obecna kaplica jest już za mała i tylko połowa wiernych może wejść do środka, a reszta kryje się w cieniu drzew. Na ten cel przeznaczono w 2021 r. kwotę 1400 euro.

Kaplice w Figuil

O. Alojzy poprosił również o dofinansowanie na budowę 4 kaplic znajdujących się w buszu obsługiwanym przez misję w Figuil. Są to: Sarki-Sanou, Lamorde, Wafango i Bafouni. Na ten cel przeznaczono w 2021 r. kwotę 3400 euro.

Powyższe projekty są nadal w trakcie realizacji.

Darowizny i wszelkie wsparcie przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących w miejscach, gdzie posługują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Błyskawiczne wsparcie

Zapraszamy do skorzystania z szybkich płatności online i wsparcia naszego projektu jednym kliknięciem. Mogą Państwo przekazać wybraną cegiełkę w formie błyskawicznego przelewu, klikając na wybraną kwotę po prawej stronie.

Zostaną Państwo przekierowani na platformę przelewy24.pl, skąd będą mogli wykonać przelew z rachunku bankowego lub BLIKIEM. Dziękujemy za Waszą ofarność!